[Etusivu] [Tulosvalikko]

Rannikkoajo 6.6.1998

NoM-resultat för utländska tävlare


Sija Kilpailijat Maa Seura Auto Pist. PM Cup
Plac. Tävlare Land Förening Bil Poäng NoM  
1 Flemming Jensen - Bengt Mikkelsen DK Sydfyns MS Escort 6089 60  
2 Björn Henriksson - Claes Nidenorn S Ludvika MS VW Golf Rally 7142 58  
3 Harald Söndergaard - Jan Söndergaard DK IKAST MK Toyota RAV 4 7479 57  
4 Jonas Hellander - Per Hellander S Ludvika MS Peugeot 8041 56 56
5 Kjell Carlsson - Thorbjörn Johansson S Mora MK/Nora MK Volvo 343 8297 55  
6 Stefan Annala - Roine Johansson S Kolsva MS/Rasbo MK Peugeot 205 GTI 8382 54  
7 Bengt Mörup - Jörn Mörup DK Struer OMS Escort Jet 9695 53  
8 Hans-Eric Haraldsson - Mikael Andersson S LMK/DRC Audi 80 Quatro 9726 52  
9 Peter Löe - Ingvar Braaten N NMK Kongsberg Daihatsu 10010 51  
10 Jens Gotthardsen - Åge Kirketerp Jensen DK Grinsted MK 10950 50  
11 Lars Thorgren - Sören Eklund N MMK/Rasbo MK Mazda 323 T 11227 49  
12 Sölve Eklund - Jesper Eklund S Rasbo MK Saab V4 12702 48 48
13 Ole Sandström - Mogens Bögh Hansen N NKN/SMS Fiesta 12889 47  
14 Henrik Möller-Nielsen - Peter Bentsen DK AAS Subaru 13176 46  
15 Frank Madsen - Poul Bo Madsen DK Vinderup Escort 13733 45  
16 Erik Rasmussen - John Michelsen DK Viking AS Subaru 14127 44  
17 Per-Lennart Andersson - Peter Andersson S Älmhults MK/Mellansjö MK Audi 80 14312 43  
18 Stig Oscarsson - Henrik Oscarsson S SMK Västerås Subaru 15234 42 42
19 Torgeir Testdal - Thor Ine Tollehaug N NAF Golf 15281 41  
20 Christian Mölck - Jan Petersen DK Amager MK Suzuki 15812 40  
21 Ib Rasmussen - Ken Sörstrup DK Viking AS Opel Ascona 16328 39  
22 Tapani Tyynälä - Per Andersson S Kolsva MS Starlet 16527 38  
23 Jan Sundgren - Jeanette Stenius S Almunge MK Opel Kadett 1,2S 18886 37  
24 Jari Styrman - Björn Mattson S MK Orion Starlet 24105 36 36
               
  Lähti / startade 24            

PM-tulokset, kotimaiset kilpailijat


Sija Kilpailijat Seura Auto Pist. PM Cup lk np
1 Kauko Niskanen - Juha Pietiläinen JAS/JSAST Subaru 2069 60   M 4
2 Markku Leppänen - Stefan Åstrand PSAS/UFAK Sariel Subaru 2556 58   M 3
3 Rolf Felin - Erkki Laakso UFAK/JAS Subaru 2658 57   M 2
4 Jouko Lehtinen - Jari Kulmala TUA/KangUA Subaru 2701 56   M 2
5 Reijo Heikkilä - Iiro Rousku NaSU LSK-Subaru 3181 55   M 1
6 Jarmo Vehkakoski - Peter Åstrand UFAK Mazda 323 3518 54   A 4
7 Rolf Sjöberg - Heikki Tyrväinen LohUA/JAS Philips CSS Charade 3899 53   M  
8 Kari Hintikka - Pekka Virtanen ST-Mittis/HmlUA Starlet 4051 52   M  
9 Jouko Pakarinen - Eugen Damstedt LohUA/JAS Subaru 4154 51   M  
10 Mauno Virtanen - Kari Virtanen NaSU JL-Starlet 4255 50 50 A 4
11 Reijo Laaksonen - Hannu Kaasalainen TUA Power Team Subaru 4859 49   A 3
12 Hannu Koivusaari - Timo Mäkelä NaSU Subaru 5130 48   M  
13 Esa Ilomäki - Jari Vuorinen JSAST Subaru 5322 47   M  
14 Timo Vilenius - Ari-Pekka Euren OriUA/KouAUK Toyota 6220 46   A 3
15 Anssi Karppinen - Raimo Venäläinen HmlUA/KouAUK Toyota 6258 45 45 A 2
16 Pekka Kaipainen - Tapio Jouhki AL-HKI Subaru 6274 44   M  
17 Risto Eronen - Kari Lehtinen TUA VW Golf D 6925 43   A 2
18 Raimo Vennola - Kari Typpi PSAS/EspUA Esso Lähderanta Lada 7536 42   A 1
19 Seppo Karjalainen - Esa Yliniemi TAUK/ST-Mittis Subaru 7624 41   M  
20 Petri Varjonen - Ari Varjonen RauUA Kupla 7656 40   A 1
21 Jukka Aromaa - Ari Hasa PSAS Esso Lähderanta Subaru 8620 39   A  
22 Heikki Kovero - Saku Parviainen NilsUA Akentti-Starlet 8753 38   A  
23 Jari Tuomikoski - Jarkko Heino THU-Team Game Zone Toyota 8949 37   A  
24 Teppo Talvio - Jukka Lahtinen LohUA/AL-Lohja Subaru 9589 36 36 B  
25 Teuvo Suominen - Olli Salovaara KouAUK Seek Team City 9754 35 35 B  
26 Harri Heinonen - Pauli Halminen VaToSUA/TAUK PHILIPS/Starlet 10027 34 34 A  
27 Seppo Skippari - Tomi Skippari KUA/KiikoisAS Mc Starlet 10477 33 33 A  
28 Mika Tiitta - Erkki Sinisalo PSAS Esso Lähderanta Niva 10991 32   A  
29 Jari Ruuska - Hannu Soramäki AL-Oulu Starlet 11095 31   A  
30 Hannu Juselius - Mika Juselius THU-Team Subaru 11208 30 30 B  
31 Jari Willner - Pertti Kokkonen JSAST WRC Toyota 12245 29   A  
32 Jukka Rintala - Juha Hautala LapUA/EPUA Subaru 12259 28   B  
                 
  Lähti / startade 34              
  Keskeyttivät              
  Esa Tuokko - Rauli Jalonen MynUA/NaSU Golf          
  Kari Soukka - Kari Mamia LprUA/AL-Lohja Subaru          

Kansallisten luokkien tulokset


    Kansalliset luokat MA        
             
Sija Lk. Kilpailijat Seura Auto Pist. Np.
1 A JARI SYVÄOJA - MARKKU RINTA KURUA SUBARU 2917 3
2 A OLAVI LAIHO - JUHA SINKKONEN KYSUA STARLET 4179 2
3 A TIMO NURMI - JYRI KAISLA HYVUA DAIHATSU 4326 1
4 A JUHA PENSAS - KAI MÄNTY LAIHUA SUBARU 5423  
5 A ILPO PUUPPONEN - RISTO VALKONEN LMM TOYOTA 7187  
6 A JUKKA KOSKINEN - JUHA FROM SATUA KOKOTEK-JUSTY 7240  
    Lähti 6        
             
             
    Kansallinen luokka B        
             
1   KARI HIRVELÄ - ARI KETOLA LAIHUA STARLET 2081 4
2   VESA VIRTANEN - ARI UOTILA KIIKOISAS STARLET 2172 4
3   ARI KOSKELA - JARKKO MINNI EPUA/ MAZDA 1400 3029 3
4   JARMO LAITINEN - RISTO SALONPÄÄ EPUA SUBARU 3085 3
5   TIMO HEIKKILÄ - MARKKU TAMMELA LAIHUA TOYOTA 4540 2
6   MARKKU KANNISTO - JUKKA SAARENVALTA PAIUA/KYSUA TERCEL 4WD 4650 2
7   ROLAND COLLIN - STEFAN COLLIN UFAK SUBARU 4660 1
8   KAI KURJENLAHTI - MARKUS MÄKI VATOSUA/MMC STARLET 4706 1
9   ARTO AIRAKSINEN - ARI KORHONEN KAS SUBARU 4709  
10   TIMO LEHTO - JARI PARTO VAMMUA/KIIKOISAS OPEL CORSA 5661  
11   AKI LAHTINEN - MIKKO RINTAMÄKI JSAST Toyota 5681  
12   ANTERO ALAPIHA - LASSE MYLLYMÄKI EPUA ESCORT 6242  
13   TAMMI ARTO - KAUNISMÄKI HARRI LAIHUA DATSUN 100A 6573  
14   TIMO HAAPALA - JUHA KULMALA KIIKOIS AS TERCEL 6960  
15   PASI KEKKONEN - MATTI MUTTILAINEN PSAS SUBARU 7575  
16   ESKO RISTIKANGAS - JUHA RSITIKANGAS LAPUA SUBARU 7633  
17   JARI LINDSTRÖM - JUKKA LEHTONEN ST-MITTIS SUBARU 7730  
18   TIMO SUOJANEN - JUHANI TASANEN TAMUA/KANGUA DATSUN 100A 8219  
19   HEIKKI REITTU - PEKKA VIIPPOLA KAS TERCEL FWD 8497  
20   TIMO HEISKANEN - PASI VÄLIMAA ESPUA/ SUZUKI 10693  
    Lähti 20        
             
             
    Kansallinen luokka C        
             
1   ARTO RATINEN - JARI KREEKKA AL-HÄRMÄ/AL-YLISTARO SUBARU 1439 4
2   MIKA KOIVUNIEMI - MIKKO TÖRVI EPUA OPEL EVO 2 1442 3
3   JUHA PARVIAINEN - JUKKA MÖYKKYNEN NILUA Corolla 1888 2
4   ARI RIIHIMÄKI - JUKKA KINNARI JURVUA DATSUN 120 1899 2
5   JARI NIEMISTÖ - MIKA LAHTI JURVUA SUBARU 2901 1
6   JARI KAUPPI - JARI WIKSTRÖM HEIUA/VÄÄUA RR-TEM STARLET 3075  
7   VESA VILLE - MIKKO PÄIVÄVAARA PSAS FIAT 127 3423  
8   JARMO PUHAKKA - PASI SIIRA AL-OULU STARLET 3520  
9   JARI MATTILA - JOUKO MATTILA NASU STARLET 4302  
10   MIKA TUOMINEN - RAIMO TUOMINEN JSAST STARLET 5762  
11   MATTI KULMALA - JAANA KULMALA KIIKOISAS STARLET 5929  
12   LEENA KOSKELA - ESA KOSKELA KURUA ESCORT STW 9198  
    Lähti 12