Rannikkoajo 2003

Tällä sivulla ovat kokonaistulokset. Muut ovat erillisinä sivuina.

Jakso- ym. tilanteet on koottu pikaisesti, joten niissä saattaa olla epätarkuuksia.
Etusivu
Tulosvalikko
M-luokka
A-luokka
Jaksojen tilanteet
AT-pisteet
Puuttuvat asemat jaksoittain

Tulokset on talletettu Excelistä htm-muotoon, joten ne voivat joillakin selaimilla näkyä hieman sekavasti.

RANNIKKOAJO
Vaasanseudun Autosuunnistajat     27.09.2003
SM-osakilpailu 
SM-luokka
1 M Markku Leppänen - Stefan Åstrand UFAK Sariel Mazda 2292
2 M Jyrki Saloniemi - Juha Pietiläinen JSAST Subaru 3170
3 M Reijo Heikkilä - Iiro Rousku UFAK LSK-Seat 3223
4 A Riku Bitter - Heli Immonen RiiUA Subaru 3370
5 M Esa Yliniemi - Petri Lindqvist FoSUA/KouAUK VW 4018
6 M Petri Varjonen - Ari Varjonen RauUA Subaru 5330
7 A Jari Ojanperä - Riku Rousku TUA/NaSU Audi 5371
8 M Hannu Hämäläinen - Jari Kulmala RiiUA/KangUA Subaru 5411
9 M Esa Ilomäki - Jari Vuorinen JSAST Subaru Justy 1200 GLI 5433
10 M Erkki Sinisalo - Leena Sihvo PSAS/MikUA VW Golf 5470
11 A Pekka Kaipainen - Tapio Jouhki AL-Hki VW Golf 5743
12 A Tomi Viitala - Juha Heikkilä KortesjUA Subaru 5790
13 M Kauko Ohrankämmen - Jari Ohrankämmen AL-Hki/TmpUA Hessumobiili Subaru 5796
14 A Teemu Hangasmaa - Lasse Pajala LapUA Subaru 5908
15 M Jarmo Jalkanen - Jorma Ramstedt JSAST Mazda 323 5963
16 M Teppo Talvio - Jukka Lahtinen LohUA/AL-Lohja Subaru 5969
17 M Matti Raunimo - Jari Itäkodes JAS Subaru 6024
18 B Esko Ristikangas - Juha Ristikangas LapUA Subaru 6140
19 A Jari Parto - Ari Uotila KiikoisAS Toyota 6351
20 M Tuomo Hämäläinen - Erkki Laakso JAS/UFAK Subaru 6406
21 M Kari Hintikka - Pekka Virtanen FoSUA/AAU Toyota Starlet 6531
22 A Hannu Rosendahl - Ari Ketola LaihUA Subaru 4WD Turbo 6610
23 A Veli-Matti Lundahl - Jouni Heikkilä AAU VW Kupla 6673
24 A Hannu Koivusaari - Timo Mäkelä NaSU Subaru 6830
25 A Teuvo Suominen - Olli Salovaara KouAUK SeekTeam Corsa 7310
26 B Risto Salonpää - Jarkko Minni EPUA Subaru 7986
27 A Teuvo Lähde - Kalevi Kaija FoSUA/FosUA Starlet 8128
28 A Ilpo Puupponen - Risto Valkonen LMM Toyota 8140
29 A Jorma Lassi - Pertti Mattila KouAUK Mazda 323 8184
30 A Mauno Virtanen - Kari Virtanen NaSU VW Golf 8323
31 A Tenho Helin - Jarkko Heino AL-Lohja Subaru 8825
32 A Kari Veikkari - Markku Rinta KurUA Subaru 8972
33 M Rolf Sjöberg - Kari Mamia LohUA Daihatsu 9189
34 B Aimo Gustafsson - Jari Koivisto FoSUA Starlet 10209
35 A Esa Tuokko - Rauli Jalonen MynUA/NaSU Toyota 10454
36 A Hannu Juselius - Mika Juselius THU-Team Subaru 10528
37 B Kari Latva-Nikkola - Unto Korvenkangas VaaSAS Subaru 11003
38 A Jari Willner - Mikko Rintamäki JSAST Toyota 12065
39 B Kari Patama - Seppo Vierikko LapUA Toyota 12141
40 A Pasi Kekkonen - Matti Muttilainen UFAK Mazda 12198
41 A Jari Ruuska - Hannu Soramäki AL-Oulu Toyota Starlet 13420
42 B Hannu Lehtimäki - Juha Kulmala KiikoisAS Subaru Justy 14041
43 A Janne Ojanperä - Hannu Kaasalainen TUA Power Team Subaru 14730
44 B Jarmo Puhakka - Keijo Käsmä AL-Oulu Subaru 17264
Keskeytti
B Jaana Puhakka - Matti Kinnunen AL-Oulu Subaru

Viimeksi päivitetty 28.9.2003